Situaci, kdy si jedete po silnici a najednou vám zbloudilý kamínek udělá „krásnou“ mapu přes půlku předního skla, zažil snad každý řidič minimálně jednou za život. Prasklé přední sklo je přitom zapotřebí neprodleně opravit, zejména v zimních měsících, kdy může zamrzlá voda opožděnou opravdu do značné míry zkomplikovat. Větší prasklina ve výhledu řidiče navíc znamená potenciální pokutu a odebrání bodů v případě, že vás zastaví policie.
Mnoho řidičů bylo dřív zvyklých hradit výměnu čelního skla z povinného ručení. Doba se ale změnila a pojišťovny tuto možnost z pojistky vyloučily.
Touha po vlastním bydlení je velmi silná, a to nejen pro mladé páry, které chtějí založit rodinu, ale i starší lidi, kteří hledají místo na poklidné dožití. Motivů k úvahám nad hypotékou je ale mnohem více než jen rodinný stav, jedná se například o průměrné sazby, které se v průběhu roku snížily z 3 % na 2,5 % a pokud není žadatel příliš zadlužen a může alespoň 10 % z hodnoty nemovitosti financovat z vlastních zdrojů, může úvěr získat za velmi výhodných podmínek.
Patříte-li mezi skupinu lidí, kteří se rozhodli bydlet ve vlastním, určitě se vám bude hodit slovník základních pojmů, které by měl každý žadatel o úvěr znát.
Blížící se Vánoce a touha dopřát svým nejbližším to nejlepší vede často k úvahám nad půjčkou. Obzvlášť v případě, pokud se octnete v situaci, kdy nedisponujete dostatečnou finanční rezervou. Rychlost vyřízení půjčky má mnohdy vyšší prioritu než řádně zkontrolovaná smlouva, čehož s radostí využívá řada nekalých poskytovatelů.
Na co si dát tedy při výběru půjčky pozor? Čtěte dál a dozvíte se pět nejčastějších nástrah, které vás v konečném výsledku mohou přijít pěkně draho…
Oblíbené triky podvodných a nekalých půjček. Na co si dát pozor?
Podzim je plný vrtkavého počasí – mokro na silnicích, snížená viditelnost, ale i zvýšený pohyb zvěře může udělat z jindy bezpečné a klidné cesty domů velký problém. Zodpovědným krokem v takovém období je proto věnovat svému vozu zvýšenou péči, a to nejen jeho karoserii, ale i pojištění, které vám v mnoha případech může ušetřit řadu finančních problémů.
Začít mluvit o důchodu ve dvaceti se zdá na první pohled absurdní. Pro mnoho lidí je navíc toto téma poměrně choulostivou záležitostí a raději ji nechávají na poslední chvíli. Bohužel čísla mluví jasně a uvažovat o spoření ve čtyřiceti nebo dokonce padesáti přináší člověku řadu nepříjemností.
Kdy tedy začít myslet na důchod, aby nebylo příliš pozdě? Jak efektivně investovat, aniž byste museli slevit ze svého aktuálního životního standardu?
Pojištění odpovědnosti neboli „pojistka na blbost“ je služba, kterou dnes nabízí řada pojišťoven. Pokud o ní přemýšlíte nebo vás zajímají podrobnosti o tom, co všechno vlastně obsahuje a na co dát u jejího sjednání pozor, přečtěte si nejdřív náš článek, v kterém se vše potřebné dozvíte.